Adres
Gökevler Mahallesi, 2312. Sokak. (E5 Hadımköy Kavşağı) No: 16, Kat: 8, Daire: 92, Ginza Corner Plaza, 34522 Esenyurt/İstanbul
E-Mail
info@apakgrup.com.tr
Telefon
+90 212 852 51 16 - +90 538 539 16 75
Hızlı Serbest Bırakma Kancası (QRMH)

Hızlı Serbest Bırakma Kancası (QRMH)

Hızlı serbest bırakma kancaları, mekanizmaları ve yük kontrol kombinasyonlarını serbest bırakmak için tam mekanik koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bazı rıhtımlarda, deniz yükleme kolu ile yükleme yapıldıktan sonra, geminin hızlı bırakma sisteminin görevi, geminin halatını serbest bırakabilmektir. Apak Grup Enerji ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak 25 ton ile 200 ton tonaj arasında imal ettiğimiz çabuk bırakma kancaları; tek kanca, çift kanca, üç kanca ve dört kanca şeklinde ve sırt sırta veya v şeklinde tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Serbest bırakma mekanizması, her bir kancayı nominal yükünün %125’i ile tam olarak yüklenerek test edilir. Serbest bırakma sistemi uzakta gerçekleşecek ise, kancalar uzak bir yerden (kontrol odası veya rıhtım ofisi gibi) ve kancanın arkasına monte edilmiş kanca motorunun marş muhafazasındaki bir düğme etkinleştirilerek serbest bırakılabilir. Yerel ekranlar, görsel ve sesli uyarılar da kancalara eklenebilir.

 

Uzaktan Kontrollü Yangın Monitörü

Uzaktan Kontrollü Yangın Monitörü

Aktarım, boşaltma ve yükleme de dahil olmak üzere liman endüstrisinde güvenlik özel bir öneme sahiptir. Petrol ürünlerinin yanıcı özelliklerinden dolayı doğasında bulunan yüksek riskler ve tehlikeler, dikkatli bir tanımlama ve değerlendirme gerektirir ve risk yönetimi, bunu bir tanker ve terminalin ortak işletilmesi için bir gereklilik haline getirir. Yangın çıkması durumunda, olumsuz sonuçları en aza indirgemek ve söndürmek için yangınla mücadele ekipmanı düşünülmelidir.

Deniz Yükleme Kolu (MLA)

Deniz Yükleme Kolu (MLA)

Deniz Yükleme Kolları, kıyı borularını geminin manifolduna bağlar ve geminin iskelede yüklenmesine veya boşaltılmasına izin verir. Apak Grup Enerji ve Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi, sabit ve mobil deniz yükleme kolları üreticisidir. Şirketimiz tarafından yapılan ilk yükleme kolu 2012 yılında kurulmuştur. Yükleme kollarında ilk önceliğimiz güvenlik olmak ile birlikte, ilgili ürünün tüm standartlarına uygun şekilde tasarlanmaktadır.

Mühendislik, Tedarik ve İnşaat (EPC)

Mühendislik, Tedarik ve İnşaat (EPC)

Temel ve Detay Mühendislik hizmetleri ile petrol ve doğalgaz limanları için proje hizmetleri sunmaktayız. Bu hizmetler içerisinde; temel ve detaylı belgelendirme, mimari çalışmalar, proses çalışmaları, elektrik, borulama ve HVAC çalışmaları gibi hizmetler bulunmaktadır.

 

Kimyasal Ham Madde Üretimi

Kimyasal Ham Madde Üretimi

APAK GRUP petrokimya ürünü kimyasal ham maddelerin (EPS, GPPS, HDPE, LDPE, PET) üretimini APAK PETROKİMYA bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Yıllık üretim miktarlarımız: 340 Bin Ton EPS, 120 Bin Ton HDPE, 120 Bin Ton LDPE, 240 Bin Ton GPPS ve 240 Bin ton PET.

Ayrıca petrol ürünlerinin yanında yıllık 360 Bin Ton Amonyum Klorür üretimi de yapmaktayız.

© Apak Grup. Tüm Hakları Saklıdır