Adres
Gökevler Mahallesi, 2312. Sokak. (E5 Hadımköy Kavşağı) No: 16, Kat: 8, Daire: 92, Ginza Corner Plaza, 34522 Esenyurt/İstanbul
E-Mail
info@apakgrup.com.tr
Telefon
+90 212 852 51 16 - +90 538 539 16 75

Hızlı Serbest Bırakma Kancası (QRMH)

Hızlı Serbest Bırakma Kancası (QRMH)

 

Çabuk Açılan Demirleme Kancaları, geminin rıhtımda güvenli bir şekilde demirlemesini sağlar ve bir tehlike durumunda gemi kolaylıkla serbest bırakılabilir. 

 Petrol ve gaz terminallerinde, yükleme ve boşaltma gerçekleştirilirken, gemileri demirlemek için Çabuk Bırakma Kancası (QRH) kullanılması, Uluslararası Denizcilik Petrol Şirketleri Birliği (OCIMF) tarafından, güvenli bir demirleme sisteminin temeli olduğu için tavsiye edilmektedir.

Kanca güvenlik sisteminin temeli, bir kaza meydana gelmeden önce gemi halatının hızla serbest bırakılmasıdır. Acil durumlarda hızlı açılan kancalar, tam yük koşullarında bile minimum çabayla geminin bağlama halatları ile iletişimi kesebilir. Bu hızlı işlem, bağlantı istasyonundaki hasarı büyük ölçüde azaltır. Çabuk bırakma kancaları, mekanizmaları ve yük kontrol kombinasyonlarını serbest bırakmak için tam mekanik koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bazı rıhtımlarda, deniz yükleme kolu ile yükleme yapıldıktan sonra, geminin çabuk bırakma sisteminin görevi, geminin halatını serbest bırakabilmektir. Apak Grup Enerji ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak 25 ton ile 200 ton tonaj arasında imal ettiğimiz çabuk bırakma kancaları; tek kanca, çift kanca, üç kanca ve dört kanca şeklinde ve sırt sırta veya v şeklinde tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Serbest bırakma mekanizması, her bir kancayı nominal yükünün %125’i ile tam olarak yüklenerek test edilir. Serbest bırakma sistemi uzakta gerçekleşecek ise, kancalar uzak bir yerden (kontrol odası veya rıhtım ofisi gibi) ve kancanın arkasına monte edilmiş kanca motorunun marş muhafazasındaki bir düğme etkinleştirilerek serbest bırakılabilir. Yerel ekranlar, görsel ve sesli uyarılar da kancalara eklenebilir.

Apak Grup Enerji ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak 25 ton ile 200 ton tonaj arasında imal ettiğimiz çabuk bırakma kancaları; tek kanca, çift kanca, üç kanca ve dört kanca şeklinde ve sırt sırta veya v şeklinde tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Serbest bırakma mekanizması, her bir kancayı nominal yükünün %125’i ile tam olarak yüklenerek test edilir. Serbest bırakma sistemi uzakta gerçekleşecek ise, kancalar uzak bir yerden (kontrol odası veya rıhtım ofisi gibi) ve kancanın arkasına monte edilmiş kanca motorunun marş muhafazasındaki bir düğme etkinleştirilerek serbest bırakılabilir. Yerel ekranlar, görsel ve sesli uyarılar da kancalara eklenebilir.